Полициски службеници на СВР Tетово го привеле С.С.(21) од с.Копачиндол, тетовско


Спречена кражба на музички инструменти во Берово - МИА

На 27.11.2020 околу 01.30 часот, на регионалниот пат Тетово-Скопје, во Групчин, полициски службеници на СВР Tетово го привеле С.С.(21) од с.Копачиндол, тетовско, затоа што при негов и преглед на возилото  „фолксфаген голф“  со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, бил пронајден нож. По целосното документирање на случајот против него ќе следува поднесок по член 80 од Законот за оружје.