По сообраќајна несреќа им побарал пари, а потоа физички ги нападнал


На 29.06.2020 во 05.15 часот во Полициска станица Карпош, Д.И.(22) од Скопје и Р.Ѓ.(22) од с.Друго, кичевско, пријавиле дека околу 03.40 часот во близина на болница на бул.„Партизански одреди“, додека биле во патничко возило „голф“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Р.Ѓ., а по случена сообраќајна незгода помеѓу нив и патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Л.(22) од Скопје, истиот им побарал пари, а потоа физички ги нападнал. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗППЈРМ.


ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми - МИА
Вести

ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми

Скопје, 14 јули 2020 () – Гласањето во 17 домови за стари лица низ државата се одвива одлично и без никакви проблеми, информираше претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Оливер Дерковски, при посетата на гласачкото […]

ДИК: Почнаа изборите, важечки се ливчињата на коишто е заокружен редниот број на подносителот на листата - МИА
Вести

Втор ден гласање на изборите за пратеници

Скопје, 14 јули 2020 () – Избирачките одбори од утринава го спроведуваат гласањето на болните, немоќните, хронично болните лица, кои се пријавиле за гласање за предвремените парламентарни избори, а своето право на глас го искористуваат […]

ДИК прифати нови барања за набљудување на изборите - МИА
Вести

Гласаат болните, немоќните и затворениците

Скопје, 14 јули 2020 () – Втор ден од гласањето за предвремените парламентарни избори. Гласаат болните, немоќните, хронично болните, затворениците, лицата во домашен притвор, во старските домови и шестмина внатрешно раселени лица. Според последните податоци […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*