П.К.(95) од Скопје била физички нападната од друга жена со која престојувала во бања


Во Скопје приведени двајца осомничени крадци - МИА

На 17.01.2021 во 15.30 часот во полициска станица Петровец, С.К. пријавила дека нејзината мајка П.К.(95) од Скопје била физички нападната од друга жена со која престојувала во бања во близина на Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.