ОВР Неготино поднесе кривична пријава против А.Т.(29) од Неготино


Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против А.Т.(29) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 08.06.2020, полициски службеници изршиле преглед на А.Т. и неговото возило, при што биле пронајдени и одземени амфетамин и марихуана.