ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Т.(39) од Република Албанија


ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Т.(39) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори “. На 28.02.2021 на магистралниот пат Ростуше-Маврово, на место викано „Жировнички мост“, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот и во возилото „мерцедес’’, во кое бил како сопатник, при што кај Б.Т. пронашле и опдзеле марихуана.