ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Џ.А.(52) од дебарското село Отишани


Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Џ.А.(52) од дебарското село Отишани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“. При контрола извршена на 08.01.2021 година, полициските службеници констатирале дека пријавената не се придржувала до решението од Државниот здравствен и санитарен инспекторат за задолжителна домашна самоизолација.