Ограбена спортска обложувалиница во населба Ченто


Полицијата приведе 36 лица за непочитување на забраната за движење - МИА

На 24.01.2021 околу 20,00 часот во СВР Скопје,  Д.Т. пријавил дека во спортска обложувалиница во населба Ченто, две лица со закана одзеле пари од вработените. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.