Ограбена црквата „Св.Петар и Павле“ во Ѓорче Петров


На 16.10.2019 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 14.10.2019 околу 14.00 часот непознат сторител извршил кражба во црквата „Св.Петар и Павле“ во Ѓорче Петров, при што одзел пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.