Неколку тешки сообраќајни несреќи! Има повредени!


На 26.06.2018 година околу 12.30 часот на регионалниот во близина на крстосницата с. Црничани – Богданци, А.С.(29) од Скопје управувајќи товарно моторно возило „Фиат Добло Карго“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото, коешто излегло надвор од коловозната лента и се превртело. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.С., кој по укажаната лекарска помош во Медицински центар Гевгелија е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” Скопје на понатамошно лекување, додека сопатникот Д.П.(33) од Скопје, се здобил со телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

На 26.06.2018 година во 14.00 часот на патот Прилеп – Градско во атарот на с. Камен  Дол, Н.С.(23) од село Кучевиште, скопско, управувајќи товарно моторно возико „Ивеко“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото кое излетало надвор од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Н.С., а со телесни повреди се здобил сопатникот С.Т.(21) од Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

На 26.06.2018 година во 11,00 часот на булеварот “Александар Македонски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Фолксваген Голф“ со скопски регистерски таблици управувано од А.А.(24) од Скопје и патничко моторно возило “Хјундаи Акцент“ со скопски регистерски таблици управувано од А.Т.(21) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила  сопатничката од патничкото моторно возило “Фолксваген Голф“ Н.А.(39) од Скопје која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“. Се работи на целосно расчистување на случајот.

На 26.06.2018 година во 20,00 часот во Скопје на улицата “23-ти Октомври“ се случила сообраќајна незгода во која В.О. (26) од Скопје управувајќи мопед “Сим“ со скопски регистерски таблици изгубил контрола над мопедот и паднал на коловозот. Од незгодата В.О. се задобил со повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесени во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“  каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Бил извршен увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.


Вести

Нови 641 случаи на Ковид-19, починале 12 лица, оздравени 233

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на Ковид-19,12 лица починале, а 233 оздравеле, соопшти Министерството за здравство. Од новите случаи во: Скопје има 325, Куманово-26, Дебар-1,Штип-25, Прилеп-38, […]

Вести

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари, што е за 61 милијарда долари повеќе отколку во 2019 година, се вели во статистичкиот извештај за воените трошоци на […]

Вести

Младите сакаат да се иселат, не се спроведува националната стратегија за спречување на одливот на мозоци 

– Не е само подобрата работа и парите причина за иселување на младите од државата. Трендовите за напуштање во последните години се и од неекономски причини – им пречи загадувањето, политиката, корупцијата, а во време […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*