Нападнато 14 годишно момче во паркот во населбата Ѓорче Петров


Полицијата приведе 36 лица за непочитување на забраната за движење - МИА

На 16.06.2020 во 23,40 часот, И.П.(48) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22,20 часот во паркот во населбата Ѓорче Петров, неговиот 14 годишен син бил физички нападнат од В.Т. Причина за нападот било недоразбирање кое настанало помеѓу синот на пријавителот и синот на В.Т. Потоа бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, каде му била констатирана тешка телесна повреда. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Вести

Нови 641 случаи на Ковид-19, починале 12 лица, оздравени 233

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на Ковид-19,12 лица починале, а 233 оздравеле, соопшти Министерството за здравство. Од новите случаи во: Скопје има 325, Куманово-26, Дебар-1,Штип-25, Прилеп-38, […]

Вести

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари, што е за 61 милијарда долари повеќе отколку во 2019 година, се вели во статистичкиот извештај за воените трошоци на […]

Вести

Младите сакаат да се иселат, не се спроведува националната стратегија за спречување на одливот на мозоци 

– Не е само подобрата работа и парите причина за иселување на младите од државата. Трендовите за напуштање во последните години се и од неекономски причини – им пречи загадувањето, политиката, корупцијата, а во време […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*