Нападнат стружанец во Скопје поради нерасчистени должничко доверителни односи


На 27.05.2020 во 17.20 часот во СВР Скопје, А.И.(20) од Струга пријавил дека околу 10.40 часот во фирма на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, каде бил вработен, поради нерасчистени должничко доверителни односи, бил физички нападнат од три лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.