На ул.„Босна и Херцеговина“ биле пронајдени починати А.М.(58) и С.М.(57)


Полицијата приведе 36 лица за непочитување на забраната за движење - МИА

На 06.05.2021 во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на ул.„Босна и Херцеговина“ биле пронајдени починати А.М.(58) и С.М.(57). Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле предадени во Институтот за судска медицина на обдукција.