Му дошол соседот и го повредил со остар предмет


Четири лица повредени во напад со нож во германското гратче Ханау - МИА

На 27.05.2020 во 14.00 часот во СВР Скопје, В.Т.(41) од Скопје пријавил дека околу 09.50 часот во неговиот дом на ул.„Пелистерска“, додека извршувале градежни работи заедно со Ѓ.И. и Д.Ј., дошол неговиот сосед Д.К. и се остар предмет го повредил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.