Лишен од слобода А.А.(36) од Скопје


На 29.07.2020 околу 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје во близина на угостителски објект на ул.„Славе Ѓорѓиевски-Шнајдерот“ во Скопје го лишиле од слобода А.А.(36) од Скопје, постапувајќи по пријава на М.Н.(64) од Скопје дека А.А. се обидел да одземе повеќе предмети. Според пријавеното, М.Н. Б.Н. се обиделе да го спречат во намерата, по што пријавениот физички ја нападнал Б.Н. и се обидел да избега, но бил спречен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.