Куче го искасало додека сопственикот бил до него?!


На 14.06.2018 година во 13.35 часот во полициската станица Чаир, вработен во Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ пријавил дека истиот ден околу 10,00 часот на ул. „46“ во с.Радишани, додека извршувал работни задачи, односно отчитувал водомер, повеќе пати бил каснат од куче во пределот на десната нога.

За време на случката бил присутен и сопственикот на кучето кое било без ланец и заштитна маска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Вести

Државна матура од 29 мај до 14 јуни, информатика и географија првпат во листата на изборни предмети

– Трите екстерни испити од државната матура од учебната 2020/2021 година во јунската сесија ќе се полагаат од 29 мај до 14 јуни. Листата на изборни предмети за третиот екстерен испит годинава е проширена со […]

Вести

Активни 20 687 случаи на заболени од Ковид-19, наскоро во земјава ќе пристигне лекот „Фавипиравир“

– Во земјава до вчера како активни се регистрирани 20 687 случаи на заразени во Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега беа заболени 55 127 лица, се излекуваа 32 894, а починаа 1546 лица. Како […]

Собранието ја констатира оставката на пратеникот Фљорин Бесими - МИА
Вести

Се продлабочуваат несогласувањата меѓу пратениците од власта и опозицијата за онлајн гласање

– Ќе успее ли владејачкото мнозинство во намерата да изгласа работа на далечина за пратениците болни од Ковид-19 или во самоизолација, или ставањето на дневен ред на Предлог дополнувањето на Деловникот за работа на Собранието […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*