Кривични пријави против С.Т.(26) и Д.Т.(26) двајцата од с.Двориште, беровско


Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА

Одделението за внатрешни работи Берово до Основното јавно обвинителство Берово поднесе кривични пријави против С.Т.(26) и Д.Т.(26) двајцата од с.Двориште, беровско, поради постоење основи на сомнение дека извршиле седум кривични дела „тешка кражба“. Пријавените на 21.03.2020 на место викано „Дебели рид“ атар на с.Двориште, беровско, извршиле серија тешки кражби од објекти, од каде одзеле предмети.