Кривична пријава против С.М.(46)


Спречена кражба на музички инструменти во Берово - МИА

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.М.(46), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 30.12.2020 полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект на пријавениот и било констатирано дека работи по дозволеното време, а во него биле затекнати девет лица.