Косовец се обидел да влезе во Македонија со возило со фалсификуван број


На 25.06.2019 година во 09.40 часот на Граничен премин Јажинце, при контрола на патничко возило „Фолксваген Голф“ со косовски национални ознаки, што го управувал  Л.П.(53) од Косово, било костатирано дека серискиот број на возилото бил фалсификуван. Л.П. бил приведен и лишен од слобода, а возилото било одземено. Подоцна, тој бил предаден во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Вести

Потешко повредената патничка во сообраќајката во Србија останува во болница, останатите пуштени дома пуштени

Сите патници од сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел од патот, а беа згрижени во болницата во Прокупље се […]

Балкан

Рајанер“ ги укинува летовите кон градовите од поранешна СФРЈ

Нискобуџетниот авиопревозник „Рајанер“ ќе ги прекине своите редовни летови од аеродромот во Стокхолм кон Бања Лука, Ниш и Подгорица поради затворање на своите бази. Исто така, компанијата ги укинува и сезонските летови до Риека. Меѓутоа […]

Вести

Најтешко повредената патничка од сообраќајката во Србија префрлена во Ниш

Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел носејќи патници на еднодневна екскурзија на Копаоник, во […]