Колега нападнал колешка на Клиника!


На 14.06.2018 година во 14.55 часот во Полициската станица Центар, С.Џ. (33) од Скопје, вработена во Клинички центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“, пријавила дека истиот ден околу 12.00 часот во Клиничкиот центар физички била нападната од лицето П.Р., кој исто така е вработен на клиниката.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


Вести

Радикален исламист вооружен со нож уапсен во центарот на Лион

Француската полиција уапси радикален исламист во центарот на Лион. Според информациите објавени од француските медиуми, уапсеното лице (роден 1994 година) им било од претходно познато на разузнавачките служби. Тој бил облечен во џелаба и воена […]

Пендаровски со порака до учесниците во Охрид Ултра-Треил – Одржувањето на трката и покрај пандемијата говори за истрајност, солидарност и тимски дух - МИА
Вести

Нема потреба од нова вонредна состојба, став на Советот за безбедност

Нема потреба од воведување нова вонредна состојба, досегашните мерки и препораки за заштита од Ковид-19 се во насока на максимална заштита на здравјето на граѓаните, порачаа денеска претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и министерот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*