Изречени 85 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Facebook
Twitter
LinkedIn

На територијата на СВР Битола дњнеска, во времето од 10:00-15:00 часот спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 85 возачи.
Како што соопшти МВР, од нив 55 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 30 надвор од населено место.

-На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.  Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, наведуваат од МВР со апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: