Изречени 381 казна за неносење маска


 Казнети се 381 лице за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.Министерството за внатрешни работи и во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.