Изречени 370 санкции за неносење маска


Санкционирани 419 граѓани поради неносење лична заштита на лицето - МИА

– Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на државата се регистрирани 370 прекршоци на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР.Воедно од ова Министерството апелират до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.