Им нашле кокаин во Голфот


Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА

На 26.11.2020 околу 20.45 часот, во непосредна близина на наплатната станица Желино, полициски службеници на СВР Tетово ги лишиле од слобода  М.Ј.(43) и Ф.И.(33), двајцата од с.Слатино,тетовско, и при нивен и преглед на возилото „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале, пронајден е кокаин. Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе им биде изготвен соодветен поднесок.