Групна тепачка пред казино во Штип


На 15.01.2021 во 23.00 часот, додека извршувале редовни работни активности, пред казино на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип забележале нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.М.(19), Д.А.(27), Т.Ј.(37), К.К.(24) и А.Л.(27), сите од Штип. Полициските службеници презеле мерки за спречување на понатамошно нарушување на јавниот ред и мир, а по целосно документирање на случајот, против учесниците ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.