Гостиварската полиција го приведе 27-годишниот гостиварец О.Б.


На 07.11.2019 околу 00.10 часот, полициски службеници на Полициска станица Гостивар на ул.„Беличица“ во Гостивар го привеле 27-годишниот гостиварец О.Б., осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на гостиварското подрачје. О.Б. бил задржан во Полициската станица Гостивар и во текот на денот ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје.

 


Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Осумдесет и девет новозаразени со Ковид-19, од кои 35 во Скопје и 27 во Штип

Скопје, 1 јуни 2020 () – Осумдесет и девет нови случаи на заразени со коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа, од кои најголемиот број се од Скопје – 35 случаи. Висока бројка на заразени […]

Поскапуваат горивата – „еуросупер 95“ за три, а „еуросупер 98“ и еуродизелот за 2,5 денари - МИА
Вести

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Скопје, 1 јуни 2020 () – За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава […]

Новозаразени 22 од 462 направени тестови, почина пациентка од Скопје - МИА
Вести

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Скопје, 1 јуни 2020 () – Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирус. Од Институтот за јавно здравје, за наведоа дека во изминатото деноноќие починале седум лица инфицирани со Ковид-19. Министерот […]