Гостиварец нападнат од повеќе лица кои ги познавалНа 30.06.2020 во 21.15 часот во Полициска станица Гостивар, А.И.(29) од Гостивар пријавил дека околу 19.15 часот во с.Долна Бaњица, гостиварско, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од повеќе лица, од кои неколкумина ги познавал од порано. Подоцна во Полициската станица Гостивар биле лишени од слобода пет лица од с.Долна Бањица, на возраст од  21 до 43 години, поради постоење основано сомнение дека се учесници во наведениот настан. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19 - МИА
Вести

Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19

Струмица, 19 септември 2020 () -Уште две деца од струмичката градинка од истата група од која е првото, се позитивни на Ковид-19, потврди директорот Васил Бубев. -Не може да се потврди дека станува збор за […]

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 30.827.639 лица. Од нив починале 958.514 пациенти, а оздравеле 22.440.560 луѓе. Атина – Во Грција во изминатите 24 часа се регистрирани 240 нови […]

Вести

Реакција од група Македонски научници во однос на континуираните бугарски негирања на посебноста на Македонскиот народ и јазик

Како македонски научни работници – проучувачи на македонската историја, култура, книжевност и на македонскиот јазик, најенергично реагираме на најновите оспорувања и негирања што доаѓаат од страна на бугарските политички претставници. Особено со индигнација ги отфрламе […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*