Две девојки повредени во Охрид, со возило удриле во канделабар 

На 18.10.2020 во 6:10 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосницата на кружен тек од бул. Туристичка со ул. Јане Сандански во Охрид, С.С.(21) од Куманово управувајќи патничко возило „опел“, со кумановски регистарски ознаки, изгубила контрола и удрила во метална канделабра.

Во незгодата С.С. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“, а сопатничката Ј.Д.(21) од Куманово се здобила со телесни повреди, константирани во Општата болница Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.