Девојка пријавила скопски таксист за недолично однесување

policija mvr
Facebook
Twitter
LinkedIn

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи.
– Во 04:33 часот вчера, 19-годишна кичевчанка пријавила дека околу 04:20 часот, додека со такси возило се враќала кон нејзиниот дом на подрачјето на скопски Аеродром, возачот започнал да се однесува недолично и да ја допира по телото, појаснуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: