Девојка од Злетово пријавила кражба додека ѝ била пружана лекарска услуга

KRAZBA
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во СВР Скопје вчера во 02.50 часот, М.Т., на возраст од 19 години, од Злетово пријавила дека околу 01.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, додека ѝ била пружана лекарска услуга, ѝ биле одземени пари од паричник, што ѝ бил во јакната што ја оставила во близина, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK