Д.А.(32) од Скопје агресивно се однесувал кон полицајци


На 17.08.2019 во 03,35 часот во с.Трубарево-скопско пред угостителски објект Д.А.(32) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеник при преземање службени дејствија. Лицето било приведено во Полициската станица Гази Баба и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.