83-годишен жител на Велес пријавил дека бил измамен


Ако има финансиски можности, ќе продолжи поддршката 14.500 денари по вработен - МИА

На 15.01.2021. околу 11.00 часот во СВР Велес, 83-годишен жител на Велес пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 10.000 денари. Според пријавеното, лицето дошло кај него и му понудило огревни дрва за продажба, по што тој му ги дал парите. Како што е пријавено, лицето му кажало да почека половина час, но откако не се вратило, пријавителот сфатил дека бил измамен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.