37 годишна скопјанка добивала закани во просторија од Основен Суд Скопје 1


На 06.11.2019 во 14.00 часот во СВР Скопје, Ј.П.(37) од Скопје пријавила дека на 05.11.2019 околу 13.16 часот во просторија од Основен Суд Скопје 1, ѝ биле упатени закани и кон неа агресивно се однесувале О.Н. и И.Д.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Балкан

„Macedonia the GReat“ колективна трговска ознака за производите од грчката област Македонија

Слоганот „Macedonia the GReat“, со потенцирани букви ГР како кратенка за Грција и буквата „М“ како ознака, испишани со бело на сина позадина, се новите колективни трговски ознаки за грчките производи од грчката област Македонија, […]

Вести

Две лица во Кина заразени со пневмонична чума

Две лица кои живеат во близина на кинеската граница со Монголија се заразени со пневмонична чума, само шест месеци откако две лица почина во истиот регион од чума. Двајцата пациенти од автономниот регион на Внатрешна […]

Вести

Италија подготвена да прогласи вонредна состојба во Венеција

Италија е подготвена да прогласи вонредна состојба во Венеција откако висината на брановите во тој град достигнаа 1,87 метри, поплавувајќи ја историската базилика и прекинувајќи го снабдувањето со електрична енергија за домаќинствата. Повеќе од 80 […]