Познат идентитетот на девојката која беше пронајдена мртва


Министерството за внатрешни работи го објави идентитетот на жената која вчера беше пронајдена мртва во тоалет во трговскиот центар.Девојката беше пронајдена во трговскиот центар „Сити мол“.

На ден 01.02.2018 година околу 19.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Д.С. пријавила дека од страна на обезбедувањето на трговски центар во Скопје, во тоалетите на приземје од објектот, било пронајдено починато женско лице. Смрт била констатирана од екипа на Итна медицинска помош. Се работи за лицето А.М. (30) од Скопје.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатата било предадено за обдукција. Причината за смртта сеуште не е откриена.