Пожар во гаража во Прилеп! Изгорело возило


На 08.02.2018 година во 01.30 часот во Полициска станица Прилеп, З.М.(54) од Прилеп,  пријавил дека во наведеното време во гаража лоцирана на булевар “Гоце Делчев“, од засега непознати причини настанал пожар на патничко моторно возило “Сузуки Свифт“ со прилепски регистарски ознаки, негова сопственост.

Пожарот бил изгаснат од страна на Противпожарна екипа.

Известен е Јавен обвинител, извршен е увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.


Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Вести

Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

– Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство. Припадниците на Армијата нема да бидат […]

Вести

Активни 20711 случаи на Ковид-19, во болниците има уште слободни кревети

– Вкупно 20711 активни случаи на Ковид-19 се регистрирани во земјава, од кои речиси половината 9985 се во Скопје, а во болниците се лекуваат 1290 пациенти. И покрај растот на бројот на инфицираните, сепак, болниците […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*