Пожар во гаража во Прилеп! Изгорело возило


На 08.02.2018 година во 01.30 часот во Полициска станица Прилеп, З.М.(54) од Прилеп,  пријавил дека во наведеното време во гаража лоцирана на булевар “Гоце Делчев“, од засега непознати причини настанал пожар на патничко моторно возило “Сузуки Свифт“ со прилепски регистарски ознаки, негова сопственост.


 

Пожарот бил изгаснат од страна на Противпожарна екипа.

Известен е Јавен обвинител, извршен е увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.