Ангеловски: Најважно е што освоивме три бода - МИА
Македонски спортски успеси

Ангеловски ќе ја предводи македонската фудбалска репрезентација на ЕП

Игор Ангеловски останува на селекторското место и ќе ја предводи македонската репрезентација на Европското првенство во јуни оваа година, соопшти попладнево Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) – Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги […]

Македонски спортски успеси

РФМ: Целосно сме подготвени за настап на ракометниот Мундијал

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) вечерва изрази благодарност до Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) за поканата македонската репрезентација да настапи на Мундијалот што утре започнува во Египет. Во дописот до ИХФ потпишан од претседателот на РФМ, Живко Мукаетов […]

Македонски спортски успеси

Познат распоредот на македонските ракометари на Светското првенство

Македонската ракометна репрезентација ќе го отвори настапот на 27-то Светско првенство в четврток против Шведска од 20:30 часот. Вториот противник на македонските ракометари во рамки на Г групата ќе биде домаќинот Египет в сабота од […]

Македонски спортски успеси

ИХФ потврди: Македонската ракометна репрезентација ќе игра на Мундијалот во Египет

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) вечерва потврди дека македонската репрезентација ќе настапи на Мундијалот што утре започнува во Египет, откако претходно денеска Чешка го откажа настапот поради коронавирус во своите редови. – Како последица на неколку […]

Македонски спортски успеси

Македонската ракометна репрезентација ќе игра на Мундијалот во Египет

Македонската ракометна репрезентација во „пет до 12“ обезбеди учество на Светското првенство што утре започнува во Египет, откако Чешка вечерва официјално соопшти дека го откажува настапот поради коронавирус во своите редови. Преостанува одлуката за учеството […]