ФФМ ќе обезбеди 15 илјади топки за клубовите во сите категории - МИА
EURO 2020

ФФМ им додели премија на репрезентативците од 150.000 евра за победата над Германија

Македонските фудбалски репрезентативци и членовите на стручниот штаб ќе поделат премија во износ од 150.000 евра за остварените резултати во трите мартовски мундијалски квалификациски натпревари, во кои избраниците на селекторот Игор Ангеловски приредија сензација со […]

EURO 2020

Белгиските фудбалери се вакцинираат пред Еуро

– Белгиските фудбалски репрезентативци, кои ќе настапат на претстојното Европско првенство, ќе примат вакцина против коронавирус, соопшти денеска белгиската Влада. -Тоа е многу важно во врска со улогата што сакаме да ја играме на Еуро […]

Ангеловски: Најважно е што освоивме три бода - МИА
EURO 2020

Ангеловски утре го објавува македонскиот состав за Еуро

Селекторот Игор Ангеловски утре претпладне на прес-конференција ќе го објави составот со кој македонската фудбалска репрезентација ќе отпатува на Европското првенство.   Ангеловски, како што е најавено, ќе ги обелодени во јавноста имињата на 26. […]