Издвојуваме

Samsung Galaxy Z Flip3 5G – Извонредно функционален телефон кој ќе го собере и во најмалата женска чанта, a e доволно моќен да го замени вашиот лаптоп кога ви е најпотребно

Конечно во Македонија пристигнаа преклопувачките паметни телефони на Samsung (Samsung Galaxy Z Fold3 5G и Samsung Galaxy Z Flip3 5G). Тимот на Опсервер ја имаше честа да направи рецензија за еден од нив. Возбудата за […]

Промо

Samsung Galaxy S21 5G го следи вашиот брз живот во чекори!

Samsung Galaxy S21 серијата одушевува со своите перформанси како ниту една друга серија на телефони досега. Тимот на Опсервер, го имаше задоволството да направи рецензија за Samsung Galaxy S21 5G. Можеби е најмал од останатите […]

Издвојуваме

(ВИДЕО) JIMMY JV65 Mop – Моќна правосмукалка на батерии во мало пакување

Опсервер го имаше задоволството да соработува со македонската online продавница за паметни уреди, мобилни телефони, паметни часовници и многу други технолошки уреди,  Smartus.mk и да ја испроба моќната правосмукалка на батерии JIMMY JV65 Mop. Smartus се […]

Рецензии

Најави ја новата 2021 година со подарок: Неодоливиот Huawei P Smart 2021 за најблиските

Новогодишните и Божиќните празници се период кога сме опкружени со љубов од целото семејство и многу, многу подароци. Кој може да одолее на насмевките на најблиските во моментот кога им подарувате нешто кое што ќе […]

Рецензии

Roborock S5 Max – Правосмукалка за модерни семејства

Динамични времиња… динамичен живот… многу обврски и малку време. Потреба од исклучување на некои обврски. Една таква обврска е чистењето на домовите и канцелариите. Благодарение на Smartus.mk добивме интересна можност да го тестираме црниот Roborock […]

Рецензии

Huawei MateBook 13 – Лаптоп за успешни бизнисмени!

Конечно, малиот џин дојде во наши раце! Huawei MateBook 13. Компанијата која својот бренд го крена на пиедесталот на најдобрите технолошки компании во светот благодарение на одличните мобилни телефони, полека но сигурно почна да се […]

Рецензии

Samsung Galaxy А51 – Телефон одличен за сите ваши дневни рутини

Пред да ви го претставиме новиот Samsung Galaxy А51 сакаме да напоменеме дека уредот изгледа одлично! Телефонот кој го добивме на тестирање е бисерно бела боја и истиот ни остави супер впечаток, лесен е, копчињата […]

Рецензии

Помошник за здрав живот: Xiaomi Mi Band 5 ќе ве натера да го подобрите секојдневниот живот со помалку стрес

Со усовршувањето на технологијата која што од ден на ден сѐ повеќе се развива, добиваме паметни алатки кои што ни го олеснуваат нашето секојдневие. Со оглед на тоа дека во периодот на корона вирусот физичката […]

Рецензии

Samsung Galaxy Note10 Lite: Премиум “лајт” искуство и продуктивност во движење!

Го добивме на тестирање новиот Samsung Galaxy Note10 Lite. Без разлика што е најлесна и најлајт верзија од трите Note10 модели, првичниот излед на Lite верзија е одличен и ветува навистина многу. Телефонот има одличен […]