Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали позицијата на  Заев се користи за зголемување на семејното богатство?

Криминалниот картел ја приватизира државата. Постои сомнеж дека фирмите на Заеви преку РЕК  Битола земаат пари од државниот Буџет. Заев, кој тврдеше дека неговите фирми немаат ништо заедничко со ископ на јаглен, сега ретерира дека […]

Опозиција

Работниците се најбезобразно излажани од Заев и СДСМ

Една година од доаѓањето на власт, животот дојде само за Зоран Заев и криминалниот картел околу него. Работниците од ден на ден живеат полошо, а Заеви живеат се пораскошно. Работниците се најбезобразно излажани од Заев […]

Опозиција

Да не беше трагично, ќе беше смешно!

Зоран Заев и Васко Ковачевски ги потценуваат граѓаните и се повеќе се заплеткуваат во криминалната мрежа. Зоран Заев и Васко Ковачевски се обидуваат да ја убедат јавноста дека камионите кои биле во сопственост на „Тотал […]

Опозиција

Криминалот и корупцијата се канцер на македонското општество

Криминалот и корупцијата се канцер на македонското општество. Постојат сериозни индиции за милионски криминал во повеќе сфери на општествено – економското работење во Република Македонија. Нов таков случај за кој мора да се огласи и […]

Опозиција

Мицкоски: Тажна е сликата со работничките права во државата, работниците заслужуваат подобро

Почитувани граѓани, Почитувани работници, Дозволете ми најпрво да Ви го честитам 1 мај Меѓународниот ден на трудот, посветен на борбата за зачувување и унапредување на правата на работниците. Секој од вас, кој со труд и […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ зборува со докази и аргументи!

ВМРО-ДПМНЕ зборува со докази и аргументи, додека СДСМ не понуди ниту еден аргумент. Прашањето на кое треба да се одговори е што бараат налепниците на фирмата СВ Инвест на камионите кои се во сопственост на […]

Опозиција

Лицемерието на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ нема крај!

Урбаниот и сообраќајниот хаос во Дебар Маало продолжува. Лицемерието на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ нема крај. Тој го одби барањето на центарци за конечно ослободување на тротоарите во Дебар Маало од автомобили под […]

Опозиција

Криминалниот картел влегува во милионски бизниси

Криминалниот картел влегува во милионски бизниси. Заев и Анѓушев треба да одговорат колку е зголемено нивното богатството откако ја превземаа  власта? Тие мораат да одговорат зошто имотот кој го стекнале тие или нивните најблиски не […]

Опозиција

ПОДЕМ: Дали последните политички изјави од македонскиот државен врв се во функција на подготвување на терен за промена на уставот!?

Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ пред целата македонска јавност прашува дали последните политички изјави од македонскиот државен врв се во функција на подготвување на терен за промена на уставот. Од Премиерот Зоран […]

Опозиција

Стефан Богоев цели шест месеци е градоначалник, а нема направено ниту еден проект

Стефан Богоев цели шест месеци е градоначалник, а нема направено ниту еден проект.  Ветуваше чист Карпош, а сега гледаме како од една од најурбаните општини во Скопје,  се претвора депонија. Наместо големиот парк кој го […]