Опозиција

Мицкоски: Ако некој направи нешто незаконски, наместо да биде санкциониран, тој добива место во Владата, ако Заев сака да го згрижи Хоџа нека го вработи во некоја од семејните фирми

Лична работа на Заев е желбата да сака да му помогне и да се грижи за семејството на Џезаир Шакири, односно таканаречениот Командант Хоџа. Двајцата делат иста идеологија и исти вредности. Сепак, тоа што се […]

Опозиција

Дури ни Вице не му верува на Зоран Заев кога вели дека се плашел некој да не му подметнел пари во Универзална сала

Дури ни Вице не му верува на Зоран Заев кога вели дека се плашел некој да не му подметнел пари во Универзална сала! Сигурно и двајцата си се смеат кога отпосле ги слушаат лагите со […]

Опозиција

Доделување на безбедносен сертификат на Хоџа е кривично дело

Секој ден изминат со криминалниот картел во владата е нова трагедија за Македонија. Зоран Заев ја посрамоти државата и македонскиот народ. По два дена криење, Зоран Заев призна дека како надворешен соработник за безбедност и […]

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособниот Сугаревски сега се обидува да ги порекне ветувањата запишани во предизборната програма на СДСМ

СДСМ ја потценува интелигенцијата и помнењето на граѓаните и со манипулации бега од предизборните ветувања. Неспособниот Сугаревски сега се обидува да ги порекне ветувањата запишани во предизборната програма на СДСМ како и во програмата на […]

Македонија

Димче Арсовски: Најелитните специјални единици во Република Македонија се хранат со леб, мармалад и путер

Неспособноста на Социјалдемократскиот сојуз ја чувствуваат и припадниците на специјалните единици во МВР. Специјалците се соочуваат со очајни услови за живот и работа. Ова зад мене, е доручекот кој што го добиваат полициските специјалци од […]

Опозиција

Министерот Роберт Поповски нема кредибилитет и право да зборува слободни и стабилни медиуми

Министерот Роберт Поповски нема кредибилитет и право да зборува слободни и стабилни медиуми. Една година апатија и колективна запуштеност во медиумскиот простор. Не направија ниту еден чекор за повисок стандард и квалитет во работата. Слободно […]

Опозиција

Расипничкото трошење на власта ја проби психолошката граница од 5 милијарди евра на јавниот долг и 4 милијарди евра на државниот долг

Криминалниот картел ја турка државата кон презадолженост. Расипничкото трошење на власта ја проби психолошката граница од 5 милијарди евра на јавниот долг и 4 милијарди евра на државниот долг. Криминалниот картел ја задолжува државата без […]

Опозиција

Уште еднаш се потврди дека СДСМ нема капацитет да ја води државата

Уште еднаш се потврди дека СДСМ нема капацитет да ја води државата. Не помина ниту една година, а СДСМ успеа државата да ја клекнат на колена, уништија се што допреа. Нема реформи, нема развој, нема […]

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали позицијата на  Заев се користи за зголемување на семејното богатство?

Криминалниот картел ја приватизира државата. Постои сомнеж дека фирмите на Заеви преку РЕК  Битола земаат пари од државниот Буџет. Заев, кој тврдеше дека неговите фирми немаат ништо заедничко со ископ на јаглен, сега ретерира дека […]

Опозиција

Работниците се најбезобразно излажани од Заев и СДСМ

Една година од доаѓањето на власт, животот дојде само за Зоран Заев и криминалниот картел околу него. Работниците од ден на ден живеат полошо, а Заеви живеат се пораскошно. Работниците се најбезобразно излажани од Заев […]