Дизајн

Лондончанец убиен за чанта од 800 фунти

– Самјуел Одупитан (23) од населбата Кројдон во Лондон го избодел до смрт Тајлер Рој (24) заради „Бенгал Гучи“ чанта од 800 фунти (890 евра). Сега убиецот се соочува со доживотна казна затвор, откако судот […]

Дизајн

Нови „чизми перничиња“ на „Луј Витон“

– Перничињата се вистинско освежување на самиот врв на трендовите оваа година. Имено, француската луксузна компанија „Луј Витон“ има идеја со фокус на удобноста, мекоста и волуменот… Токму таму се дизајнираа „чизми перничиња“, инспирирани од […]

Принцот Чарлс ги повика Британците да помогнат во бербата на овошје и зеленчук - МИА
Дизајн

Принцот Чарлс стана моден дизајнер

– Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс, повеќепати беше прогласуван за најдобро облечен маж на светот од машките магазини, како што се „Eсквајер“ и „Џи-кју“, а сега ја претстави и својата линија облека. Колекцијата „Модерн артисан“ (Modern […]

Бизнис и економија

Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот. Подготвивме неколку убави и имагинативни совети за […]

No Picture
Дизајн

Заштитни маски од кожа на бурмански питон

Лос Анџелес, 22 април 2020 () – Компанијата „Ол американ гејтор“ од Флорида почна да продава маски за лице од кожа од бурмански питони. Овие змии периодов неконтролирано се размножуваат во Националниот парк Еверглејдс, со […]

Тинејџерка направи мини-сала за искачувања од својата соба (видео) - МИА
Дизајн

Тинејџерка направи мини-сала за искачувања од својата соба (видео)

Лос Анџелес, 21 април 2020 () – Тинејџерка од САД стана своевиден хит на интернет поради нејзиниот креативен начин да ја победи здодевноста со којашто нејзините врсници се соочуваат поради изолацијата и физичкото растојание. Имено, […]