Дизајн

Најавени нови „џорданки“ со боите на ПСЖ

– Париз Сен Жермен – серија фудбалски, ракометни и кошаркарски клубови за коишто играат врвни играчи како Нејмар и Килијан Мбапе, годинава повторно ќе се обедини со брендот „Џордан“ на „Најки“. Целта се новите „џорданки“ […]

Дизајн

Пол Макартни со нова сликовница за деца

– Британскиот поп-пејач и писател Пол Маккартни во септември ќе го издаде вториот дел од својата детска илустрирана приказна „Grandude’s Green Submarine” („Зелената подморница на дедо Фраер“). Авторка на цртежите ќе биде канадската уметница Кетрин Дарст. […]

Дизајн

Дамите на инаугурацијата избраа облека од американски дизајнери

– На претседателската инаугурација на Џо Бајден, вниманието го привлекоа и комбинациите облека на првата дама Џил Бајден, на потпретседателката Камала Харис, сопругата на поранешниот претседател Барак Обама, Мишел и поранешната државна секретарка на САД […]

Дизајн

Луксузна мода: Кучиња во чизми

– Луксузната марка за домашни миленици „Вери импортант папис“ (Very important puppies – ВИП) пушти во продажба елегантни чизми од велур за кучиња, со дебел ѓон направен од природна гума, објави „Дејли мејл“. На горниот дел […]

Дизајн

Лондончанец убиен за чанта од 800 фунти

– Самјуел Одупитан (23) од населбата Кројдон во Лондон го избодел до смрт Тајлер Рој (24) заради „Бенгал Гучи“ чанта од 800 фунти (890 евра). Сега убиецот се соочува со доживотна казна затвор, откако судот […]

Дизајн

Нови „чизми перничиња“ на „Луј Витон“

– Перничињата се вистинско освежување на самиот врв на трендовите оваа година. Имено, француската луксузна компанија „Луј Витон“ има идеја со фокус на удобноста, мекоста и волуменот… Токму таму се дизајнираа „чизми перничиња“, инспирирани од […]

Принцот Чарлс ги повика Британците да помогнат во бербата на овошје и зеленчук - МИА
Дизајн

Принцот Чарлс стана моден дизајнер

– Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс, повеќепати беше прогласуван за најдобро облечен маж на светот од машките магазини, како што се „Eсквајер“ и „Џи-кју“, а сега ја претстави и својата линија облека. Колекцијата „Модерн артисан“ (Modern […]

Бизнис и економија

Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот. Подготвивме неколку убави и имагинативни совети за […]