ЕВН Соопштенија

Делови од Карпош, Ѓорче Петров, Сарај и Студеничани утре без струја

 – Дел од корисниците од улиците „Есперанто“ и „Мраморец“ утре од 9 до 14 часот ќе бидат без електрична енергија. Во периодот од 11:30 до 14 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од Кондово […]

АМСМ Соопштенија

АМСМ: Состојба на патиштата

Скопје, 25 септември 2018 Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловоз. На 26.09.2018 (среда) ЈП Македонијапат подружница Велес ќе изведува асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105 на потегот од село Давидово до Удово од […]

ЕВН Соопштенија

Дебар, Жупа и Река десет часа без струја

– Целото дебарско конзумно подрачје кое ги опфаќа општините Дебар, Центар Жупа и подрачјето на Река, општина Маврово и Ростуше денеска десет часа беше без елекрична енергија. Тоа поради изведување одредени активности од страна на […]

ЕВН Соопштенија

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Сарај и Студеничани

– Поради технички зафати во дистрибутивната мрежа, електрична енергија утре од 9 до 14  часот ќе немаат корисници од делови од улиците „Есперанто“ и „Мраморец“ во општина Ѓорче Петров, соопшти Регионалениот центар за управување со кризи […]

АМСМ Соопштенија

АМСМ: Состојба на патиштата

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува внимателно […]

АМСМ Соопштенија

АМСМ: Состојба на патиштата

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува внимателно […]

АМСМ Соопштенија

АМСМ: Состојба на патиштата

20 септември 2018  СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и […]

АМСМ Соопштенија

АМСМ: Состојба на патиштата

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува […]