Хроника

Се спречкале на улица. Потоа му дошол дома со пиштол!

На 06.06.2018 година во Секторот за внатрешни работи Тетово Р.К. од село Нераште, тетовско пријавил дека истиот ден околу 13,10 часот на улица „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово непознато лице почнал да го навредува и сакал […]

Хроника

Повторно ограбена бензиска пумпа!

На 07.06.2018 година во 04,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица “Кемал Сејфула“ од страна на две непознати маскирани лица со закана со пиштол извршено било […]

Хроника

Вработена во ОЈО доби кривична пријава!

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поднесе кривична пријава против Е.С. (34)  од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оддавање службена тајна“, казниво по член […]

Македонија

МВР со детали за вработениот во УБК кој имал лажна диплома!

СВР Куманово поради постоење основи за сомнение за сторени кривични дела, до ОЈО Куманово поднесе кривични пријава против лицата М.Б.(33) од Куманово Б.С. (36)од Свети Николе, генерален директор на Меѓународниот Славјански Институт “Гаврило Романович Державин“ […]

Хроника

БМВ удри 10 годишно дете! На Детска хирургија му констатирале тешки телесни повреди!

На 06.05.2018 година околу 13,15 часот во во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Втора Македонска Бригада“ патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од А.Х.(57) од Скопје удрил […]

Хроника

Паднал од мопед и се здобил со тешки повреди!

На 07.06.2018 година во 02,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на пешачката патека во Градскиот парк мопед “Вангје“ со скопски регистерски таблици управуван од А.Б.(32) од Скопје изгубил контрола и […]

Хроника

Вработен во кладилница украл 382.747 ден. од кладилницата!

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Т.Р.(21) од Струмица за сторено кривично дело „затајување’’. На 25.02.2018 година во Струмица, пријавениот, како техничар – оператор во спортската обложувалница противправно присвоил 382.747 денари од […]

Хроника

Во Скопје, 13 годишно момче нападнато од четворица!

На 05.06.2018 година во 22,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје И.С.(43) пријавил дека околу 21,40 часот на улицата “Методија Андонов-Ченто“ поточно на автобуската постојка неговиот 13 годишен син додека чекал автобус на постојката […]

Хроника

На клиника донесена 33 годишна девојка со повреди! Веднаш пријавиле во полиција!

На 05.06.2018 година во 21:40 часот од Ургентен Центар при Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека кај нив билa донесенa повреденa Е.С.(33). Со неа бил извршен разговор во […]

Хроника

Украдена Опел Астра во Штип, потоа пронајдена во Велес!

На 04.06.2018 година во ПС Штип Ј.Д.(28) од Штип пријавил дека околу 14,00 часот откако на бензиска пумпа во Штип ставал гориво, од страна на непознат сторител му било одземено патничко моторно возило „Опел Астра“. […]