Македонија

Згазил пешаци и избегал! Полицијата сеуште го бара…

На 15.05.2018 година околу 17.30 часот на пешачки премин на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово патничко моторно возило „Голф“ без регистарски ознаки удрило во пешаците А.Д.(22) од село Џепчиште, тетовско, и Б.Т.( 22 ) од […]

Македонија

Нашол бомба во ѕидот од куќата!

На 15.05.2018 година во 08,00 часот во Полициска станица Берово, Б.С.(62) од село Русиново пријавил дека при рушење на стара куќа, во еден од ѕидовите, пронашол неексплодирана рачна бомба од Втората светска војна. Од стручно […]

Македонија

Тешко повреден полицаец во сообраќајна несреќа!

На 15.05.2018 година во 21,20 часот на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Шкода Јети“, сопственост на МВР, управувано од Ц.В.(49) од село Десово, и сопатник Б.Д.(52) […]

Вести

Вработен во канцеларија на Министерство за одбрана во Пробиштип делел шамари на колеги!

На 14.05.2018 година во 16.50 часот  во ПС ОН Пробиштип З.А.(54) од Пробиштип пријавил дека околу 14.50 часот во работната просторија  во одделението за одбрана при  МО -Пробиштип влегол  М.И.(45) од Пробиштип  вработен  во секторот […]

Хроника

Фалсификувал дански круни! Еве што најде полицијата во неговиот дом

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Л.С. (26) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање” во врска со „фалсификување пари”. На 20.11.2017 година на „Зелениот пазар” во Тетово, пријавениот при […]

Хроника

Две успешни акции на полицијата за откривање дрога

СВР Тетово поднесе  кривична пријава против Н.Б. (55) и Ф.Н. (52), двајцата  од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги психотропни супстанци и прекурзори”. […]

Хроника

Му плаќал на познат измамник за да му најде работа

На 14.05.2018 година во Полициска станица Кавадарци, Ф.Н.(54) од Кавадарци пријавил дека бил измамен од лице од Неготино. Откако пријавителот по даден оглас за вработување на интернет стапил во контакт со измамникот, кој се преставил […]

Вести

Повреден вработен во фирма ангажирана од ЕВН Македонија!

На 14.05.2018 година околу 15.00 часот, М.Р. (50) од Македонски Брод,  вработен во фирма која била ангажирана од ЕВН Македонија за монтирање ормари на ограден sид од куќа, се самоповредил.  М.Р., поставувајќи електричен кабел, со […]

Хроника

Тешко повреден стјуард! Итно однесен во болница!

На 14.05.2018 година во 19.35 часот од Градската општа болница „Св. Наум Охридски” било пријавено дека кај нив било донесено повредено лицето В.К. (28) од Скопје, вработен во авиокомпанија како стјуард.  Полициски службеници излегле на […]