Актуелно

Укината забраната за движење на тешки моторни возила на патот Крива Паланка – Деве Баир

Укината е забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Крива Паланка – Деве Баир, соопшти ЈП Македонија пат. Забраната за движење на тешки моторни возила на тој пат беше воведена околу пладне.

Актуелно

Горивата поевтинуваат за половина денар по литар

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати […]