Живеј безбедно – саем за безбедност во Скопје Сити Мол

Во Скопје Сити Мол денеска се одржува настан ЖИВЕЈ БЕЗБЕДНО – САЕМ ЗА БЕЗБЕДНОСТ кој е под покровителство на Комората за приватно обезбедување на Република С. Македонија во соработка со МВР, СВР Скопје Одделот за превенција. Целта на оваа кампања и на овој настан е запознавање на граѓаните со можностите на компаниите за приватно обезбедување.

Дел од оваа кампања и од овој настан е и компанијата за приватно обезбедување МДН Обезбедување. Нејзини претставници во текот на целиот ден ги презентираа можности на компанијата, како и огромниот потенцијал со кој располагаат:

mdn (1)
mdn (2)
mdn (3)
mdn (4)
mdn (5)
mdn (6)
mdn (7)
mdn (8)
mdn (9)

“МДН Обезбедување ги следи  најновите  трендови  и  користи  најсовремена опрема  во  приватното  обезбедување,  односно  при обезбедувањето објекти, имоти и лица. Наша стратешка определба како компанија е нашиот раст и развој да се базира на овозможување на квалитет и задоволство на корисниците на нашите услуги. Професионалниот однос кон услугите што ги нудиме е одраз на квалитетен краен производ – Безбедност и заштита . Нашата визија е јасна , само со правилно поставена орагнизациска , мотивирачка и безбедна работна средина до успешна компанија во дејноста приватно обезбедување. Менаџерскиот тим на МДН Обезбедување  е секогаш високо мотивиран да даде помош и поддршка на своите корисници на услуги, затоа што само така се гради позитивен професионален имиџ. Toa е вистинскиот пат за јакнење на довербата со заедницата и  само така се овозможува нивна секојдневна состојба во која што преовладува стабилност, сигурност и безбедност.” , изјавија претставниците на МДН Обезбедување

МДН Обезбедување како компанија се издвојува и со специјалните понуди кои периодично ги прави за да ги задоволи потребите на компаниите и граѓаните. Во моментов, како што не известија, сеуште активна е промотивната понуда за пакетот патролно обезбедување, 24/7 мониторинг и бесплатен алармен уред кои ги нудат по специјална цена:

Со МДН Обезбедување може да остварите контакт по телефон, мејл или преку нивната контакт форма до која може да дојдете преку следниов ЛИНК

 

Вести

Нова средба на работните групи за законот за јавно обвинителство

Работните групи на власта и опозицијата денеска во Собранието ќе одржат нова средба за законот за јавно обвинителство, потврдија за МИА од Министерството за правда. Според лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на СДСМ не […]

Вести

Бојан Јовановски денеска повторно на распит за „Рекет“

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит денеска треба повторно да биде спроведен првоосомничениот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13, кој се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје. Ова […]

Вести

Нови рочишта за „Таргет Тврдина“ и „Транспортер“

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет Тврдина“ и „Транспортер на СЈО, кои што ги презема во надлежност и натамошно постапување Јавното обвинителство на Република Северна Македонија. […]