Време е за големи попусти, време е за чистка. Дали сте подготвени за Garage Sale?Во период од 01 до 31 Август, посетителите на Ramstore Mall ќе имаат можност да бидат дел од најголемата шопинг манија, Garage Sale и да искористат попуст до неверојатни 70%.

„Ramstore Mall, како и секогаш, е тука да ги задоволи сите ваши желби и потреби, нудејќи незаборавно шопинг искуство, надополнето со широк асортиман на содржини и попусти. Задоволството и здравјето на нашите посетители се наш врвен приоритет, па затоа одлучивме оваа година, Garage Sale да трае подолго, со цел запазување на протоколите за заштита од коронавирус. Да се однесуваме одговорно и заедно да бидеме дел од најголемиот Garage Sale до сега.“- изјавија од Ramstore mall.

Следејќи ги препораките на Министерството за здравство, Ramstore Mall го најавува месецот на Garage Sale. Традиционално, како и секоја година август месец е резервиран за Garage Sale, а оваа година истиот ќе трае цел месец со цел запазување на протоколите за заштита од коронавирус.

Бидете одгoворни, носете маска, држете растојание, редовно дезинфицирајте ги вашите раце и уживајте во шопинг во Ramstore mall.


Нови 37 случаи со Ковид-19, 251 оздравени, шест починати - МИА
Вести

Нови 186 позитивни на коронавирус, 85 оздравени и седум починати лица

Скопје, 17 септември 2020 () – Во изминатите 24 часа се регистрирани 186 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.674  тестирања. Во истиот период регистрирани се и 85 оздравени, но и седум починати лица. Министерството […]

Ѓоргиев: Делчев може да се слави од двете страни, нова средба на комисијата на крајот на месецов - МИА
Вести

Ѓоргиев: Бугарскиот меморандум не е во функција на постигнување успех на заедничката комисија

Скопје, 17 септември 2020 () – Барањата и ставовите на Софија длабоко ги еродираат заложбите за добрососедство, а едностраните и исклучиви оценки може да ја направат беспредметна и работата на заедничката македонско-бугарска Комисија за историски […]

Во Бугарија, Софија е жариште на епидеммијата - МИА
Вести

Нови услови од Бугарија за преговорите со ЕУ

Скопје, 17 септември 2020 () – На шест страници со долги историски образложенија за „државна антибугарска идеологија“ во Северна Македонија, Бугарија испрати објаснувачки меморандум до земјите членки на ЕУ во пресрет на одлуката за отпочнувањето […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*