Најновата генерација на IQOS  уредот претставен на  спектакуларна забава


Неодамна во Урбан Хангар во Белград се одржа големата IQOS забава за сите оние кои не само што сакаат добра музика, туку и не поднесуваат задимени клубови и кои не мислат дека зачадениот воздух треба да биде тоа што ја карактеризира добрата журка.

На настанот присуствуваа многу познати личности, но сепак, најголема ѕвезда на вечерта беше IQOS 3 Дуо, најновиот производ од фамилијата уреди без чад, кои непосредно по глобалното лансирање во Јапонија, Кореја и Русија, стана достапен и во Србија.
Најновата генерација на уредот на публиката и беше претставен со величествен аудио-визуелен спектакл проследен со ласери и 3Д технологија која присутните долго ќе ја паметат.

Гостите на промоцијата во Белград имаа прилика да се сликаат покрај големиот шарен IQOS панел, на кој беа претставени и новите нијанси на овој револуционерен уред.
Оние похрабрите се осмелија да погледнат во виртуелната реалност и да се запознаат со тоа колку светот би бил поубав доколку го нема чадот од цигарите.

Кулминацијата на настанот претставуваше величенственото откривање на моќниот IQOS 3 Дуо, со футуристички дизајн кој не само што брзо се полни, туку овозможува и 2 конзумации на патрони по ред.

За спектакуларната забава до доцна во ноќта беа задолжени DJ тим Б2С, електро-поп двоец Nipple People од Загреб како и DJ Alexander Nut, еден од најзначајните британски радио водители и диџеи.

извор
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/-za-pamcenje-odrzan-spektakularni-iq-party-povodom-promocije-novog-mocnog/g2jlq0n


Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи - МИА
Вести

Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи

Скопје, 7 април 2020 () – На Инфективната клиника починаа четворица пациенти заболени од коронавирус: 52-годишен од Куманово, 65-годишна пациентка од Лабуништа-Струга, жена на 62 години  од тетовско Челопек и една 81-годишна од Штип. Во […]

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените - МИА
Бизнис

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените

Скопје, 7 април 2020 ()  – Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата бидејќи, како што посочија оттаму, се недоволни […]

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките - МИА
Вести

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките

Скопје, 7 април 2020 () – Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек на 3.908 надзори што […]