FAVORIT – Добар квалитет и цена се идеална комбинација за успешен бизнисЗа еден бренд да опстане на пазарот, дефинитивно е потребно производот или услугата која што ја нуди да има одличен сооднос помеѓу цената и квалитетот. Многу е тенка границата помеѓу задоволен потрошувач и потрошувач кој престанал да го користи тој производ или услуга поради незадоволство. Во денешно време многу фирми ветуваат квалитет и одлични цени, но не секоја може тоа да го исполни. Затоа, за да се види дали една фирма, односно бренд навистина го нуди тоа што го ветува, треба да се разгледа нејзиното работење низ годините. Создавањето на успешен бренд бара време, макотрпна работа, добра организација, како и јасна визија и цел.

FAVORIT Electronics како бренд на македонската фирма „Центро Унион“ веќе 26 години успешно ги задоволува потребите и барањата на потрошувачите со својот врвен квалитет на производи и прифатливи цени. Одличната понуда на производи на брендот FAVORIT Electronics доведува до тоа да секоја година процентот на продажба руши рекорди. Заслужен за тоа е тимот на FAVORIT Electronics кој секогаш е во тек со новостите на пазарот и истите ги прилагодува во своето работење.

Брендот го прави производот препознатлив меѓу потрошувачите, дава потврда за неговиот квалитет, го разликува од конкуренцијата и на тој начин се поврзува со корисницте. Мисијата „Најдоброто за своите пари“ на FAVORIT Electronics е главното мото низ годините, со тоа што односот на квалитетот и цената според истото треба секогаш да одговaраат со потребите и желбите на корисниците.

Следејќи ги постојано потребите, но и светските трендови, понудата на производи што ја нуди FAVORIT Electronics ветува совршени апарати за секое домаќинство направени според најновите технологии. Успешноста на брендот е поради големата посветеност, па токму затоа брендот FAVORIT Electronics е бренд кој постепено станува лидер во својата област. Сепак, сето тоа би било незамисливо доколку не го исполнува тоа што го ветува овој бренд на своите корисници.

Меѓународниот бренд со своите производи се труди максимално да ги задоволи потребите и желбите на потрошувачите, бидејќи зависно од нив и нивното задоволство истиот ќе може да расте и да се развива постојано. Визијата „гледаме напред, бидејќи иднината е наш сојузник во креирањето на нови и подобри производи и услуги“ на FAVORIT Electronics, е уште еден доказ дека задолството им е секогаш на прво место. Затоа несомнено можеме да кажеме дека со таквата работа и посветеност брендот FAVORIT Electronics ќе продолжи да биде на врвот во својата област, заедно со квалитетните призводи кои ги нуди, како и прифатливите цени кои го гарантираат квалитетот.

За подетални информации за брендот FAVORIT Electronics и производите кои ги нуди, посетете ја веб страницата на Favorit Electronics.


Вести

Европските земји ги враќаат строгите епидемилошки мерки

– Голем број европски земји соопштија дека по зголемувањето на бројот на новозаразени, ќе воведат нови мерки за борба против ширењето на коронавирусот, што ќе вклучува ограничување на патувањето, порано затворање на барови и ресторани […]

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*