„Сајпрус ервејс“ откажува и намалува летови кон Грција„Сајпрус ервејс“ откажува и намалува летови кон Грција - МИА

Атина, 4 август 2020 () – Кипарската авиокомпанија „Сајпрус ервејс“, од 18 август ги откажува летовите за Солун и Скиатос, а ја намалува фреквенцијата кон островот Крит, јави дописничката на од Атина.

Од компанијата, преку социјалните мрежи соопштија дека одлуката доаѓа откако кипарската Влада ја премести Грција од првата во втората категорија земји.

Поради зголемениот број позитивни случаи на Ковид-19 кај туристи што се вратиле од различни делови на Грција, Министерството за здравство на Кипар, ја премести Грција во втората категорија земји со задолжителен негативен тест пред патувањето.


Пензионерите во Словенија од денеска ќе можат бесплатно да се возат во автобус и воз - МИА
Вести

Се разгледуваат нови услови за пензионирање, ќе го зголеми ли тоа товарот на пензискиот фонд

Скопје, 20 септември 2020 () – Изминатиот период во јавноста се отвори прашањето за условите за пензионирање, при што беше најавено дека во пензија нема да може да се оди подоцна од 62 години за […]

Родот во програмите за деца во фокусот на јавниот состанок на АВМУ - МИА
Вести

Светски ден за подигнување на свесноста за растот кај децата

Скопје, 20 септември 2020 () – Здружението на родители на деца со ендокринолошки заболувања „Раст“ денеска по седми пат ќе се придружи на глобалната иницијатива за одбележување на Светскиот ден за подигнување на свесноста за […]

Продолжува порастот на позитивни на коронавирусот во Пијанечко-малешевскиот регион - МИА
Вести

Зголемен процентот на позитивни случаи од вкупниот број направени тестови, се прави анализа на причините

Скопје, 20 септември 2020 () – Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче имавме тренд на опаѓање од 10 […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*